Jesteś tu: Start / Porady / Wiertnice do betonu – przegląd typów

Wiertnice do betonu – przegląd typów

Każda firma budowlana: instalatorska, drogowa, spotyka się z problemem przewiertów przez:

Wiertnica do betonu CX20-C3

  • stropy,
  • ściany,
  • kręgi betonowe
  • elementy ciężko zbrojone
  • posadzki,
  • elewacje
  • granit
  • marmur
  • materiały ogniotrwałe,
  • twarde płytki gresowe itd

Naturalnymi standardowym rozwiązaniem są wiertarki sds+ lub sds max, których szybkość i moc oraz łatwość użytkowania jest powszechnie znana. Jednak wszystkie te zalety tracą swój wymiar w momencie napotkania betonu zbrojonego lub innych twardych materiałów.

Jedynym i najlepszym rozwiązaniem takich przypadkach jest zastosowanie wiertnicy do betonu.

Jest to technika bezudarowa, bezpyłowa, cicha pozwalająca na uzyskanie idealnych otworów każdym materiale. Jest to technika, która nie ma ograniczeń, ilość, rodzaj zbrojenia nie stanowią najmniejszego problemu dla wiertnic do betonu, współpracujących oczywiście z wiertłami diamentowymi. (O zasadach wiercenia wiertłami diamentowymi czytaj tutaj)

Wielu potencjalnym klientom wiertnica diamentowa do betonu wydaje się być droga w zakupie. Jest to jednak złudne wrażenie: wiertnice do betonu i wiertła diamentowe są droższe w zakupie ale znacznie tańsze i skuteczniejsze w eksploatacji w porównaniu do konwencjonalnych wierteł widiowych.

WIERTNICE DO BETONU pozwalają na wykonywanie otworów od 6mm-1500mm, w zależności od potrzeb i zastosowania dzielimy je na wiertnice do betonu z napędem elektrycznym lub wiertnice do betonu z napędem hydraulicznym. W skład każdej wiertnicy do betonu wchodzi stojak + silnik, silniki i ich moce uzależnione są o zakresu średnic w jakich mają pracować.

Standardowe silniki elektryczne zastosowane w wiertnicach do betonu, to silnik o mocy od: 1300W – 7500W.

W przypadku silników najsłabszych, zarazem najmniejszych istnieje możliwość wiercenia bez udziału stojaka tzw. „wiercenie z ręki”. Każda wiertnica do betonu zaopatrzona jest w stojak, który pozwala na stabilne wiercenie oraz znaczne zwiększenie tempa pracy oraz żywotności wiertła. Wiercenie wiertnicą do betonu odbywa się w 90% przypadków na mokro, powoduje to wypłukiwanie urobku podczas wiercenia oraz chłodzenie wiertła diamentowego, ma to znaczący wpływ na poprawienie żywotności wiertła diamentowego stosowanego w wiertnicach do betonu.

Wiertnice do betonu oferowane przez naszą firmę to takie marki jak :

Oczywiście w ofercie firmy Astar Narzędzia Diamentowe znajdziecie państwo profesjonalne wiertła diamentowe o każdej średnicy nowe i regenerowane. Wiertnice do betonu oraz wiertła diamentowe są dostępne od ręki.

Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą profesjonalną ofertą na wiertnice do betonu, w dziale maszyny.