Jesteś tu: Start / Porady / Przecinarki do betonu – jezdne i drogowe

Przecinarki do betonu – jezdne i drogowe

Przecinarki jezdne i przecinarki drogowe do betonu znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie.

Rozróżniamy przecinarki jezdne do betonu z napędem elektrycznym, spalinowym, hydraulicznym.

W ostatnim czasie wiele firm brukarskich stosuje stacjonarne przecinarki drogowe do betonu przy cięciu kostki brukowej, krawężników, prefabrykatów betonowych, jak również ręczne spalinowe przecinarki do betonu.

Zaletą ręcznych przecinarek drogowych do betonu jest ich mobilność i niska waga, możliwość cięcia w każdym miejscu i w każdych warunkach, natomiast wadą niska jakość ciętych materiałów, mała dokładność.

Dlatego ręczne przecinarki są z reguły stosowane do cięcia prefabrykatów betonowych, a stacjonarne przecinarki do betonu do cięcia granitu, prefabrykatów, marmuru, kamieni naturalnych itd.

Również bruzdownice stosowane do wycinania bruzd w ścianach, betonie, posadzkach itd. Zaliczają się do przecinarek do betonu, standardowe tarcze stosowane w bruzdownicach to 125mm, 150mm, 180mm, 230mm. Łatwość stosowania i możliwości jakie daje bruzdownica sprawiają że urządzenie to idealnie nadaje się dla instalatorów.

Przecinarka drogowa

Oczywiście nie możemy zapomnieć o przecinarkach do betonu, stosowanych do rozbiórek obiektów, prac inżynieryjnych na wiaduktach, mostach itd.. Zakres stosowanych średnic w takich przecinarkach do betonu sięga nawet 1800mm. Są to elektryczne piły ścianowe, hydrauliczne przecinarki do betonu, jezdne spalinowe przecinarki do betonu, posadzek, asfaltu. Możliwości tych przecinarek do betonu pozwalają przeciąć nawet ścianę o grubości 80 cm.